Dřevěné podlahy

Technické parametry třívrstvé dřevěné podlahy

Vzor tzv. selské prkno s přiznanou „V“ spárou
Zpracovávané dřeviny - dub, jasan

Rozměry - šířka 156mm
                  délka cca 2m (10% krátkých kusů o délce cca 1m)
                  tloušťka 14mm (2mm protitah, 8mm příčná vrstva dřeva, 4mm nášlapná vrstva)

Povrchová úprava - olej
jednotlivé vrstvy podlahy jsou nalepeny zdraví nezávadným PVAC lepidlem pokládka lepením na předem vyrovnaný povrch, spojení jednotlivých lamel pomocí spoje pero-drážka vhodné i pro podlahové topení

Třívrstvé dřevěné podlahy

Správná volba druhu podlahy významně ovlivní celkový dojem z Vašeho interiéru. Nepravidelná přírodní kresba dřeva na podlaze vytvoří z každého interiéru originál. Zpracováváme především kvalitní dřeviny vhodné pro výrobu dřevěných podlah a to dub a jasan. Tyto domácí dřeviny díky své dostupnosti, možnosti opracování, tvrdosti a kresbě vytváří základ kvalitní dřevěné podlahy.

Základ naší třívrstvé dřevěné podlahy tvoří 8mm nosná vrstva ze smrkového dřeva, na kterou je nalepena masivní vrstva dřeva o tloušťce 4 mm a spodní protitahová vrstva o tloušťce 2mm. Konečná tloušťka lamely tak činí 14mm při šířce 156mm a délce 1900mm. Dostáváme tak vzor velmi oblíbeného selského prkna neboli 1-lamely. Jednotlivé lamely vyrábíme se spojem pero-drážka. Naše dřevěné podlahy jsou určeny k lepení na předem připravený a vyrovnaný podklad. Díky své tloušťce nachází využití i u podlahového vytápění.

Významnou vlastností, která ovlivňuje vzhled, funkčnost údržbu dřevěné podlahy, je výběr povrchové úpravy. Kromě široké palety mořených odstínů si musíme uvědomit, do jakého interiéru podlahu vybíráme, jakému provoznímu namáhání musí podlaha odolávat a jakou péči chceme dřevu věnovat. Každý systém povrchové úpravy má své výhody.

Dřevěné podlahy dodáváme opatřené tvrdým voskovým olejem. zde je dobré si uvědomit, že při poškození podlahy, lze povrch vybrousit nebo vykartáčovat pouze v poškozeném místě a následně nanést nový nátěr, zatímco u lakovaných podlah, musíme při opravě vybrousit celou plochu. Možnou nevýhodou povrchové úpravy olejem může být nutnost podlahu jednou za 3-4 roky znovu natřít. Zde si mnoho lidí zapomíná, že tímto krokem získá opětovně vzhled nové podlahy, která znovu dodá jejich interiéru šmrnc.

Podlahy ošetřené olejováním, se vyznačují vyšší odolností proti poškrábání než lakované.

Kartáčováním z povrchových částí dřeva odstraníme jeho měkčí část, čímž jednak zvýrazníme jeho kresbu a zároveň zvýšíme jeho odolnost proti mechanickému poškození. Kartáčované dřevo je proto praktičtější a působí příjemněji na dotek.